Nastavak projekta selektiranja ambalažnog otpada iz miješanog komunalnog otpada na kućnom pragu

// preuzmi kantu

JKP”VITKOM”d.o.o. Vitez nastavlja sa Projektima selektiranja ambalažnog otpada iz miješanog
komunalnog otpada na kućnom pragu.

Od ožujka 2026. godine u tijeku je proces prijava i podjela jedne žute kante zapremine od 120 l u
koju se odlaže selektirani ambalažni otpad (staklo, papir, plastika). Žute kante, uz potpis reversa, može preuzeti svako domaćinstvo koje se prijavi iz MZ Gaćice, MZ Krčevine, Dubravica i MZ Jardol, Mali Mošunj i Grgino polje. Kante se preuzimaju u sjedištu JKP”Vitkom” d.o.o. Vitez na adresi Kralja Tvrtka bb, Vitez.

Kako odvajati otpad pojašnjeno je u letku koji se nalazi na kanti, a isti se nalazi u privitku teksta i uručiti će se svakom korisniku prilikom preuzimanja žute kante. Nabavu žutih kanti je osigurala općina Vitez uz sufinanciranje Federalnog Fonda za zaštitu okoliša. Cilj projekta je da se unaprijedi sustav gospodarenja otpadom i poveća svijest građana o selektivnom odvajanju otpada, kao i stvaranje zdravijeg i čišćeg okoliša na području općine Vitez.

Oznake: