Održana izvještajna skupština MIZ Vitez

// 25 izaslanika

ODRŽANA IZVJEŠTAJNA SKUPŠTINA MEDŽLISA ISLAMSKE ZAJEDNICE VITEZ ZA 2025. GODINUDana 22. februara 2026. godine, nakon ikindije-namaza, u sali Medžlisa Islamske zajednice Vitez održana je redovna izvještajna skupština za 2025. godinu. Skupštini je prisustvovalo 25 delegata.Radom Skupštine predsjedavalo je radno predsjedništvo u sastavu: Haris Grabus, predsjedavajući, i Sanel Mangić, zamjenik predsjedavajućeg.Na početku zasjedanja prisutnima se obratio predsjednik Medžlisa, Haris Šehić, koji je zahvalio delegatima na njihovom angažmanu, odgovornosti i kontinuiranoj podršci u radu Medžlisa.Glavni imam, mr. Omer ef. Sikira, u svom obraćanju izrazio je posebnu zahvalnost svim džematima Medžlisa Vitez, džematskim odborima i džematlijama na iskazanom razumijevanju, podršci i doprinosu u realizaciji brojnih aktivnosti tokom protekle godine.Prisutnima se obratio i rukovodilac administrativno- pravne službe, sekretar Mirnes Alihodža, koji je predstavio rad administrativno-pravne službe i ukazao na važnost urednog i transparentnog poslovanja Medžlisa.Izvještaj o ekonomskim i finansijskim poslovima podnio je rukovodilac za ekonomsko-finansijske poslove, Belmin Bengir, prezentirajući finansijske izvještaje za 2025. godinu i budžeta za 2026. godinu.Skupštini je prisustvovao i izaslanik Muftijstva travničkog, mr. Muhamed-ef. Pezić, koji je prenio selame muftije travničkog te pohvalio rad i aktivnosti Medžlisa Vitez.Gost Skupštine bio je i Edin ef. Memić, glavni imam MIZ Travnik, koji je u svom obraćanju istakao važnost međusobnog jedinstva, saradnje i uzajamne pomoći u jačanju naše zajednice.