Planinarski dom u Zaselju trenutačno se nalazi u iznimno teškoj situaciji.
Zbog obilnih snježnih padalina objekt je zatrpan snijegom, odsječen i praktično nedostupan. Pristup domu mehanizacijom, uključujući ralice, trenutačno je onemogućen uslijed niza objektivnih okolnosti na terenu.
Uslijed nemogućnosti redovitog održavanja i grijanja, planinarskom domu prijeti potpuno smrzavanje, što bi moglo prouzročiti ozbiljnu materijalnu štetu i dugoročno ugroziti funkcionalnost objekta koji godinama služi planinarima, izletnicima i zaljubljenicima u prirodu.
Ovim putem upućujemo javni poziv svim ljudima dobre volje, zaljubljenicima u planinu i prijateljima planinarskog doma Zaselja, a posebno članovima HPD-a Vitez, da se pridruže dobrovoljnoj akciji čišćenja snijega i deblokade objekta. Akcija će se održati sutra s početkom u 11 sati. Svaka pomoć je dobrodošla, jer zajedničkim naporom možemo spriječiti daljnju štetu i sačuvati ovaj važan planinarski objekt, između ostaloga stoji u pozivu.


