Vrijeme objave: 14.08.22 @ 17:57

Danas je s početkom u 17,00 sati počeo susret 1. kola Druge lige Federacije BiH Zapad između NK Romari i FK Vitez, u kojemu su nogometaši Romarija formalni domaćin susreta.

Ono što je svakako vrijedno istaknuti jest činjenica da je današnji susret privukao dosta pažnje mnogobrojnih ljubitelja lokalnog nogometa. U prvih 45 minuta viđeno je dosta prilika s obje strane, međutim mreže su ostale netaknute. Igra se nešto oštrije te je zbog toga glavni sudac susreta pokazao i nekoliko žutih kartona.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu s nekoliko izglednijih šansi. Ono što se moglo primjetiti jeste manjak kondicijske spreme i u jednoj i drugoj momčadi te se otvorilo na obje strane. Ogromnu šansu za gol imali su domaćini u 65. minuti kad je iz prekida odlično glavom šutirao Lovrinović, međutim vratar FK Vitez Spahić sjajnom intervencijom brani mrežu svojeg gola. Novu značajnu priliku imao je ponovno Lovrinović iz slobodnog udarca, ali se još jednom intervencijom istaknuo Spahić. U nastavku su gosti odličnim udarcem sa distance mogli matirati vratara Romarija Petaka. U 80. minuti dugom loptom Lovrinović izbacuje napadača Romarija koji prebacuje vratara Viteza i šutira, međutim s gol linije obrambeni igrač gostiju izbacuje loptu u korner. Glavni sudac susreta iznenađujuće svira kraj susreta bez nadoknade nedopuštajući nogometašima Romarija da izvedu korner te je utakmica okončana rezultatom 0:0.