Zlatni jubilej RK Nova Bila: Proslava 50 godina djelovanja i postojanja

// 1975.-2025.

Rukometni klub Nova Bila obilježava veliki jubilej – 50 godina djelovanja, od svoga osnutka 1975. godine pod imenom Rukometni klub „Sebešić“ Nova Bila.

Središnja proslava zlatnog jubileja bit će održana u nedjelju, 14. prosinca 2025. godine, kroz bogat i cjelodnevni program koji okuplja sport, tradiciju, emociju i zajedništvo svih generacija kluba.

Proslava počinje u 12:00 sati u Sportskoj dvorani Nova Bila održavanjem Božićnog rukometnog turnira za ženske kadetske ekipe.

Na turniru će nastupiti:

• ŽRK “Barbies” Gračanica

• ŽRK Rogatica

• ŽRK Nova Bila.

U 18:00 sati, također u Sportskoj dvorani, uslijedit će revijalna utakmica veterana RK Nova Bila, u kojoj će se međusobno odmjeriti dvije generacije kluba, vraćajući na teren emocije i sjećanja na lijepe trenutke igračkih dana. Nakon utakmice, u 19:30 sati, planirano je zajedničko fotografiranje nekadašnjih i sadašnjih članova kluba s ciljem da se na jednom mjestu ovjekovječi što veći broj igrača iz svih generacija.

Svečani dio programa nastavit će se od 20:00 sati u restoranu Panorama u Novoj Biloj gdje će biti upriličen svečani domjenak za bivše i sadašnje članove, prijatelje, suradnike i sponzore kluba. Na jednom mjestu okupit će se gotovo pola stoljeća rukometne obitelji.

Zlatnom jubileju poseban doprinos daje i izrada klupske monografije „50 godina rukometa u Novoj Biloj“, koja donosi prikaz bogate povijesti kluba, pregled svih generacija te najvažnije sportske uspjehe. Monografija ostaje trajni dokument i vrijedan zapis prvih 50 godina rada RK Nova Bila. Svi gosti svečanog domjenka dobit će svoj primjerak monografije.

Pozivamo sve prijatelje kluba, sporta i tradicije da zajedno proslavimo zlatni jubilej najdražeg nam kluba, poručuju organizatori ovog događaja.

Oznake: