Na mostarskoj deponiji Uborak jučer oko 9 sati izbio je veliki požar koji je i dalje aktivan, a iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar potvrđuju da je situacija na terenu kritična.
– Kolega koji se upravo vratio s terena kazao je da je katastrofa. Požar nije saniran, ali se drži pod kontrolom – rečeno je za portal “Avaza” iz PVP Mostar.
Zbog velikog požara koji je zahvatio deponiju i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na lokalitetu, Grad Mostar proglasio je izvanredno stanje kako bi se omogućilo brzo i operativno djelovanje nadležnih službi.
Kako javlja reporter “Avaza” s lica mjesta, dim kulja iznad deponije i dalje, a što je zabilježio pogledajte u videoprilogu.



