Vrijeme objave: 19.12.21 @ 11:10

Jučer su odigrane utakmice zaostalih kola Lige mladih ŽSB. Juniori Omladinskog košarkaškog kluba Vitez su gostovali kod ekipe KK ,,Promo” Donji Vakuf, dok su pionirke i kadetkinje gostovale kod ekipe Prvog koša. Ostvarene su dvije pobjede i jedan poraz.

Juniori KK ,,Promo” Donji Vakuf 77-27 OKK Vitez. Nažalost Juniori su pretrpjeli poraz od odlične ekipe KK “Promo” Donji Vakuf.

Pionirke ŠK “Prvi koš” 15-64 OKK Vitez.
Odlična igra košarkašica OKK Vitez koje su od prve minute pokazale želju za pobjedom i nametnule odmah svoj ritam te tako protivnik nije imao nikakve šanse protiv odlično raspoložene ekipe. Vrijedi napomenuti da su sve igračice dobile priliku za igru, a posebno zadovoljstvo kluba je što je svoje prve minute uspjela i iskoristiti najmlađa članica na današnjoj utakmici Lejla Zolota koja ima 10 godina.
Za OKK Vitez nastupile su: Džejla Mujanović 4 poena, Kanita Konjo 8 poena, Katja Ivanković 4 poena, Lejla Zolota, Iva Marić 2 poena, Ivona Tadić 6 poena (cap), Nikolina Živković, Sedina Aganović 2 poena, Anastasia Čukvas 14 poena, Marija Zec 4 poena i Maja Mišković 20 poena.

Kadetkinje ŠK “Prvi koš” 29-112 OKK Vitez.
Ono što je zanimljivo za ovu utakmicu jest da je domaća ekipa upisala prve poene, ali ubrzo nakon toga OKK Vitez hvata ritam te 1/4 završava sa 24 poena razlike. U nastavku je igra bila sve bolja, djevojke su pokazale ogromnu želju za pobjedom te pitanje pobjednika više nije bilo upitno. Sve igračice dobile su priliku za igru i dobro je iskoristile. Za OKK Vitez nastupile su sljedeće igračice : Džejla Mujanović 4 poena, Laura Mlakić 22 poena (cap), Kanita Konjo 8 poena, Sajra Čizmo 24 poena, Katja Ivanković, Petra Matošević Katava 2 poena, Ivona Tadić 6 poena, Emina Aganović 14 poena, Anastasia Čukvas 6 poena, Dajana Matošević 16 poena, Marija Zec 4 poena i Maja Mišković 6 poena.